Bobry 5:1 Amator

• autor: djemba, 2013-09-11 19:11

Bobry Karczmiska - KS Amator Rososz Leopoldów 5:1 (2:0)

1 : 0 - 2'

2 : 0 - 29'

3 : 0 - 64'

4 : 0 - 67'

5 : 0 - 74'

5 : 1 - Walasek D. 90'

Skład: Warowny P, Walasek D, Dunst M, Banach K, Polak J, Wojtaś Ł, Staniak M, Kornas R, Kardas K, Biłos M ( 46' Napora A ), Staniak Ł (46' Wawer K )

To nie pomyłka, takim właśnie wynikiem zakończył się mecz z teoretycznie słabszymi Bobrami. Już w 2' minucie spotkania Bobry objęły prowadzenia,  błąd Dunsta próbował naprawić Walasek jednak napastnik gospodarzy sprytnie go ograł i pokonał debiuutującego Warownego. Kilka minut później do wyrównania mógł doprowadzić Staniak Ł, niestety będąc kilka metrów przed pustą bramką gospodarzy nie trałił w piłkę. Amator strzałami z dystansu próbował pokonać bramkarza Bobrów, ale strzały nie trafiały w światło bramki albo trafiały w któregoś z obrońców. Gospodarze w odpowiedzi groźnie kontratakowali i w 29' ponownie pokonali Warownego. Tuż przed przerwą Banach wykonywał rzut wolny, po mocnym strzale piłkę trącił bramkarz Bobrów, piłka odbiła się od spodu poprzeczki następnie o pagórek za linią bramkową i ponownie dotykając siatki trafiła w spód poprzeczki po czym piłkę będącą ponownie za linią bramkową wybił  bramkarz. Niestety, sędzia główny  spojrzał na bocznego, a ten będąc ustawiony na wysokości muru tj. około 13 metra uznał, że nie było gola. Dziwne.

Po przerwie kluczowe dla losów spotkania okazało się 10'. Najpierw na 3:0 Bobry podwyższyły w 64', trzy minuty później faul Dunsta w polu karnym gospodarze zamienili na gola, a w 74' po faulu Walaska precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego zawodnik Bobrów pokonał piąty raz Warownego. Zarówno przed tymi katastrofalnymi minutami jak i po nich Amator miał okazję do zmiany wyniku, ale dopiero w 90 minucie bramkarz Bobrów oślepiony słońcem źle interweniował i dośrodkowanie Walaska wylądowało w bramce.

Wysoka nieskuteczność, masa błędów w obronie i niecelne podania  zawodników Amatora ułatwiły piłkarzom z Karczmisk osiągnięcie zwycięstwa. Można powiedzieć, że Bobrom wychodziło wszystko a Amatorowi nic. Ale czy gdyby nie było zaskakujących wyników w sportowej rywalizacji sport cieszyłby się takim zainteresowaniem?

Wypada mieć nadzieję, że w najbliższą niedzielę Amator zrobi niespodziankę i pokona na własnym boisku wyżej notowane Drzewce. Początek meczu o godz 15.00. Zapewne w obecnej sytuacji przydałby się piłkarzom Amatora doping ze strony kibiców. Głośne narzekanie,niekiedy wyzwiska pod adresem zawodników w niczym nie pomagają, a utożsamianie się z drużyną wtedy, kiedy są dobre wyniki nie jest żadną sztuką.

autor: ~obcykinic 2013-09-11 19:29:30

autor: ~Łukasz 2013-09-12 15:26:37

avatar Czyli tradycyjnie zabrakło szczęścia? Myślę że przy wyniku końcowym 5:1 pisanie relacji z której wynika że nie dużo było trzeba żeby wygrać jest lekką przesadą... Poza tym "obcykinic" jeżeli Bobry prowadziły (patrząc na relację z meczu) wyrównany mecz z Amatorem to dalej jest drużyna która będzie walczyć o utrzymanie czyt. dolna połówka tabeli bo Amator to lekko wyższa półka od Poraja i to samo co Puławiak - o ile Puławiak zbierze skład 11grajków:P Interesujący czeka nas sezon w... dolnej części tabeli - walka o utrzymanie będzie zażarta - 4-5drużyn. Życzę spadku Amatorowi - posiedzicie niżej, oczyścicie się z mułu i szlamu i wrócicie mocniejsi:)

autor: ~zawodnik 2013-09-12 20:21:43

avatar Jak widać czytanie relacji ze zrozumieniem sprawiło ci wiele kłopotów co uwidoczniło się w tym co napisałeś. Dziwne jest również to, że sam siedząc w guanie po same uszy silisz się na takie "złote" myśli. Ale masz tupet, tylko podziwiać.