2:0 - Kornas 54'

2:1 - 78'

Skład: Warowny P., Walasek D., Polak J., Wojtaś Ł., Banach K., Kardas K., Staniak M., Kornas R., Dunst M., Biłos M. (46' Wawer K.), Młot P.

RELACJA Z MECZU W ROZWINIĘCIU

Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie i wreszcie komplet punktów zainkasowali piłkarze Amatora. Pomimo kilku super dogodnych sytuacji do zdobycia goli, w tym sam na sam z bramkarzem, Amator wygrał skromnie 2:1.

Od początku meczu gospodarze utrzymywali się dłużej prze piłce, konstruowali groźne akcje pod bramką gości, i tylko ich pech bądź szczęście gości nie zmieniało wyniku spotkania. Już na początku meczu po rzucie wolnym wykonywanym przez Banacha piłka musnęła słupek i trafiła w boczną siatkę. Super szansy nie wykorzystał Młot kiedy będąc 11 metrów przed bramką gości próbował lobować bramkarza, który sprytnie wychwycił piłkę.

"Co się odwlecze to nie uciecze" i w 41' po rzucie wolnym pośrednim wykonywanym w polu karnym Drzewc, Młot z bliskiej odległości umieści piłkę pod poprzeczką bramki gości. Goście w pierwszej połowie próbowali swojej szansy w strzałach z dystansu, jednak wszystkie próby mijały daleko światło bramki Amatora.

Po przerwie Amator powinien strzelić co najmniej pięć goli. Strzelił tylko jednego za sprawą Kornasa, który dobił piłkę obronioną przez golkipera gości po strzale "Mecenasa". Jak się okazało było to trafienie, które zapewniło Amatorowi zwycięstwo w tym spotkaniu. Sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystali: Młot dwa razy, Dunst i Wawer. Końcówka meczu była nerwowa. Goście zdobyli kontaktowego gola w 78', a kilka minut później zaliczyli kolejne trafienie, jednak sędzia zdecydowanie i bez sprzeciwu gości odgwizdał spalonego. Ostatnie 5 minut spotkania była pod dyktando piłkarzy z Drzewc. Zepchnęli piłkarzy Amatora pod własną bramkę sprawiając niemałe zagrożenie. Wynik jednak nie uległ zmianie i Amator dopisał do swojego skromnego dorobku cenne 3 punkty. Za tydzień wyjazd do lidera, który mieszka w Puławach i nazywa się Wisła. Jak do tej pory Wisła gromiła wszystkich rywali których podejmował na własnym boisku. Czy i tym razem tak będzie? Mecz w Puławach w niedzielę o godz 16.00. Zapraszając kibiców na mecz czekamy na niespodziankę, oczywiście w postaci punktów zdobytych przez Amatora. Do boju KS!!!