0:2 - Staniak 41'

0:3 - Młot 70'

0:4 - Staniak 79'

Skład: Lipiec K., Walasek D., Walasek M., Dunst R., Polak J. (82' Kwiatkowski J.), Banach K., Kornas R., Staniak M., Wojtaś Ł., Młot P. (88' Wereszka P.), Wawer K. (60' Kardas K.).

Nie pomógł zawodnikom Mazowsza własny stadion, nie pomógł im również doping wiernych kibiców, a ich umiejętności piłkarskie na tle piłkarzy Amatora prezentowały się mizernie.Tak w wielkim skrócie można powiedzieć o dzisiejszym meczu.

Od pierwszych minut meczu Amator przejął inicjatywę i chociaż gra toczyła się głównie w środkowej części boiska to goście dyktowali warunki gry. W 18' zawodnik Mazowsza zagrał piłkę ręką w polu karnym, a rzut karny na bramkę zamienił skutecznym strzałem Młot. Uspokojeni prowadzeniem goście oddali inicjatywę  gospodarzom. Nie trwało to jednak długo i po dosłownie kilku minutach Amator ponownie zaczął panować na boisku. Efektem dojrzałości w grze był drugi gol, kiedy to Staniak z premedytacją wpakował piłkę do siatki bezradnego golkipera stężyczan.

Po przerwie, miejscowi zaczęli próbować odrabiać straty, jednak ich poczynania wyglądały jak miotanie się muchy w pajęczej sieci. Wynik w 70' na 0:3 podwyższył Młot, którego strzał można zaliczyć do tych z serii "stadiony świata". Chwilę później przed szansą stanął Wojtaś, który mając przed sobą tylko pustą bramkę "spudłował". Minutę później ponownie Wojtaś strzelał na bramkę, ale wspaniałą interwencją popisał się bramkarz gospodarzy. Wynik ustalił Staniak, który ponownie zachował zimną krew i z wyrachowaniem posłał piłkę do bramki Mazowsza. Należy odnotować również fakt, że Mazowsze pierwszy strzał na bramkę Amatora oddało dopiero w 89' meczu. Po zakończeniu tego derbowego spotkania, kiedy Amator na środku boiska kręcił taniec radości aż chciało się zaśpiewać: Mistrzem ligi Amator... ale z taką przyśpiewką jeszcze musimy poczekać - minimum rok.

Za tydzień Amator będzie podejmować Garbarnię Kurów, która na inaugurację rundy wiosennej przegrała u siebie z rezerwami Wisły Puławy aż 1:6. Według prognozy pogody w dniu meczu ma być słonecznie. Po zwycięstwie w Stężycy prognoza dla Amatora również jest korzystna, więc koniecznie trzeba przyjść na mecz. Gdyby jednak prognoza pogody się nie sprawdziła to trzeba sprawdzić dyspozycję piłkarzy Amatora. Tak czy siak spotykamy się w niedzielę na trybunach.