"Wszyscy ludzie Amatora"

• autor: djemba, 2008-07-07 00:00
Jako podsumowanie sezonu zamieszczam artykuł z lokalnej prasy.
Dziękuję redakcji "Twojego Głosu" za jego udostępnienie :)

BRAMKARZE:

KrzysztofLIPIEC

mecze: 13/  8; gole: 0

Gracze naszej drużyny pewniej sięczują mając Krzyśka w bramce. W tym sezonie, a zwłaszcza w rundzie wiosennej,grał mniej, bowiem odbywał służbę wojskową.

GrzegorzWALASEK

mecze: 13/  6 gole: 0

Niski wzrost powoduje, że niecosłabiej gra na przedpolu. Wiosną nasz podstawowy golkiper.

MarekFIJOŁ

mecze:5/  1; gole: 0

Specjalistaod obrony rzutów karnych. Grał mniej, bo podobnie jak K. Lipiec był w wojsku.

ŁukaszŻMUDA

mecze:1/  1; gole: 0

Tojeszcze junior, który z konieczności zagrał w meczu ze Stalą II Poniatowa.Pomimo przegranej akurat on wypadł zupełnie dobrze.

OBROŃCY:

ArturNOWACZYK

mecze:21/20; gole: 0

Odkryciesezonu. Wszedł do drużyny seniorów i szybko wywalczył sobie pewne miejsce wpodstawowym składzie naszej obrony.

DanielWALASEK

mecze:23/21; gole: 0

To byłchyba najlepszy jego sezon w Amatorze. Oby równie dobrze grał w okręgówce.

SewerynHABOWSKI

mecze:25/14 gole: 0

Trochęsłabszą miał rundę jesienną, ale za to o wiele lepszą wiosnę.

MichałWALASEK

mecze:23/22; gole: 2

Ma bardzoduży potencjał, ale ze względu na słabszą frekwencję na treningach nie pokazałtego, na co naprawdę go stać.

AdamKAŁASKA

mecze:10/   2; gole: 0

Zewzględu na nieco nieustabilizowaną formę zagrał mniej meczów.

KamilPAWLAK

mecze:2/  -; gole: 0

Liczyłem,że będzie kolejnym obrońcą młodego pokolenia, który może powalczyć o miejsce wpierwszej jedenastce. Niestety, wiosną przestał trenować.

PawełOKUNOWSKI

mecze:1/  -; gole: 0

Zagrałtylko kilka minut w jednym meczu i ze względu na studia przestał trenować

PiotrWÓJCIK

mecze:10/  9; gole: 0

Przyszedłdo nas na wiosnę. Ze względu na to, że musiał łatać dziury w naszej drużynie,to nie ma jeszcze swojej stałej pozycji na boisku.

Marek MILUSKI

mecze:3/  -; gole: 0

Zagrał wkilku meczach. Jest to bardzo sumienny zawodnik na treningach.

POMOCNICY:

PawełMŁOT

mecze:25/22; gole: 40

Motor napędowy drużyny.Jego brak na boisku jest równie mocno odczuwalny, jak nieobecność Krzyśka Lipcaw naszej bramce. Bez Pawła drużyna traci sporo na wartości. Poza tym najlepszystrzelec drużyny.

BartłomiejKASZAK

mecze:13/10; gole: 4

Grałtylko jesienią, a później wyjechał za granicę. Z Pawłem Młotem stanowili bardzomocny środek naszej pomocy.

Leszek LIPIEC

mecze:19/17; gole: 16

Troszeczkęsłabszy sezon, ale tylko ze względu na kontuzje, które przeszkadzały mu wpokazaniu pełni możliwości. Dobry, szybki skrzydłowy.

LeszekRZEMISZEWSKI

mecze:23/21; gole: 5

Najszybszyw drużynie. Poza tym niesamowicie pracowity na boisku. Dla niego nie mastraconych piłek.

RadosławJĘDRYCH

mecze:13/  3; gole: 0

Rzadkowystępował, ale jak już pojawiał się na boisku, to dawał z siebie wszystko.

PawełPACIOREK

mecze:5/  -; gole: 1

Jeszczejunior, który powoli wchodzi do drużyny seniorów. Jeszcze sporo pracy przednim.

MateuszWOŹNIAK

mecze:2/  1; gole: 0

Najlepszytechnik wśród Amatorskiej młodzieży. Wiosną mniej grał ze względu na szkołę.

ArkadiuszKAMIŃSKI

mecze:1/  -; gole: 0

Młodyzawodnik, z którym wiążemy duże nadzieje.

WojciechSTOŃ

mecze:9/  6 gole: 5

Jesieniąnie grał ze względu na studia i pracę w War-szawie. Wiosną dobrze uzupełniłnaszą drugą linię.

KornelPIOTERCZAK

mecze:2/  -; gole: 0

Młodyzawodnik, który jest pomału wprowadzany do zespołu seniorów.

NAPASTNICY:

WojciechKRYCZKA

mecze:12/  9; gole: 10

Jegowyjazd za granicę, to duża strata dla drużyny. W Amatorze najlepiej grał głową.

RafałBIŁOS

mecze:21/  9; gole: 12

Kapitandrużyny. Najbardziej doświadczony zawodnik w naszej drużynie. Dobra technika,dobry drybling. Przydałoby się trochę więcej szybkości.

ArturNAPORA

mecze:18/  8; gole: 8

Specjalistaod stałych fragmentów gry. Jego również nie oszczędzały kontuzje, dlatego mniejwystępów jest na jego koncie.

GrzegorzKONOPKA

mecze:4/  1; gole: 0

Bardzodobry w drużynie juniorów, natomiast nie może się odnaleźć w pierwszym zespole.Może się jeszcze przełamie.

PawełGAWRYOŁEK

mecze:7/  -; gole: 1

Liczę, żew przyszłym sezonie powoli powalczy o swoje miejsce.

KamilKARDAS

mecze:10/  -; gole: 3

Najbardziejobiecujący napastnik młodej fali w Amatorze. Strzelił kilka bramek i wprzyszłości powinniśmy mieć z niego sporo pożytku.

Aby klub sportowy mógł normalniefunkcjonować, to oprócz piłkarzy są potrzebni również inni ludzie. Ktonajwięcej przyczynił się do awansu Amatora do V. ligi?

Na pewno dużą pomocą drużynie służyłcały Zarząd KS Amator Leopoldów/Rososz. Dzięki Zarządowi, można powiedzieć, żemiałem wszystko to, co było potrzebne do prowadzenia drużyny. Organizacjatreningów, sprzęt sportowy potrzebny do ćwiczeń i meczów, możliwość treningówna sali w okresie zimowym, czy przy jako takim świetle podczas krótszych dni.Bez ich pomocy ciężko byłoby nam osiągnąć taki wynik.

A na szczególne wyróżnienie zasługują:

DariuszSZCZYGIELSKI, prezes klubu oraz JarosławPRZĄDKA, wiceprezes do spraw piłki nożnej. Nie mniej ważną rolę spełniali KazimierzSŁYK i RobertPLEWKA - duża pomoc przy przygotowaniutreningów oraz organizacji meczów.

Zawsze mogliśmy liczyć na naszychkibiców. Wszyscy oni są wspaniali, ale na szczególne wyróżnienie zasługuje AndrzejPRZĄDKA. Jest z nami na wszystkich meczach,czy to w Rososzy, czy na wyjeździe. Niezależnie od wyników nigdy nie narzeka nadrużynę.

Ludzi “odpowiedzialnych” za awansAmatora do V. ligi przedstawił jeden z ważniejszych autorów awansu Amatora doV. ligi, czyli TadeuszSTOŃ, pierwszy trener drużyny seniorów.Związany z klubem od kilkunastu lat. Jako trener po raz drugi wprowadziłdrużynę do okręgówki.