statystyki szczegółowe

Aktualności

Gościeradów pokonany!

• autor: djemba & terrorym, 2009-08-18 18:33
W sobotę o godzinie 11:00 Amator rozpoczął walkę o ligowe punkty w sezonie 2009/2010. Zarówno kibice (których na początku nie było zbyt wielu) jak i zawodnicy liczyli na zwycięstwo nad drużyną z Gościeradowa.

Mecz rozpoczęła drużyna gości, która natychmiast przystąpiła do ataku na bramkę G. Walaska. Zawodnicy Amatora na początku spotkania wyglądali na nieco zaskoczonych takim rozwojem sytuacji przez co zupełnie oddali inicjatywę przyjezdnym. Drużyna LKS Gościeradów juz w 6. minucie cieszyła się ze zdobycia bramki, kiedy to niezdecydowanie naszych obrońców wykorzystał Kapica. Minutę później dobre dośrodkowanie Pawła Młota mógł zamienić na bramkę Kamil Kardas, jednak jego strzał głową był zbyt lekki. W 13. minucie kolejna dobra sytuacja zawodników gospodarzy: Kardas podaje do Lipca, niestety jego strzał mija minimalnie bramkę gości. W odpowiedzi goście przeprowadzili akcję zakończoną niecelnym strzałem. Chwilę później Kardas znowu marnuje dobre podanie, jego strzał ponad bramką. Do końca pierwszej połowy bramki juz nie padły, choć obie drużyny miały po kilka dobrych sytuacji; w drużynie Amatora swoje okazje mieli min. Gawryołek, Kardas, Lipiec. Ten ostatni strzelił nawet bramkę w doliczonym czasie gry, jednak sędzia jej nie uznał dopatrując się spalonego (bramka zdobyta prawidłowo!).
Do przerwy 0:1.
W przerwie trener Stoń dokonał zmiany: za Gawryołka wszedł Biłos.
Druga połowa rozpoczęła się od ataków drużyny Amatora. w 53. minucie Młot podaje do Biłosa, ten świetnym zwodem przyjmuje piłkę, mijając przy okazji przeciwnika i podaje do Lipca, niestety jego strzał, z trudem, ale jednak broni golkiper gości. Chwilę później żółtą kartkę, za faul otrzymuje M. Walasek. W 61. minucie gospodarze mieli sporo szczęścia ponieważ nikt z gości nie doszedł do piłki, która przetoczyła się wzdłuż bramki. W 70. minucie za Kardasa wchodzi Konopka. Minutę później, po zamieszaniu w polu karnym gości, piłkę do bramki pakuje Kaszak. Dwie minuty później groźną akcję gości przerywa wślizgiem Nowaczyk. W 77. minucie długie podanie od obrońców przejmuje Młot i strzela bramkę. 3. minuty później Młot znowu wychodzi na czystą pozycję, podaje do Biłosa, który pakuje piłkę do pustej bramki - 3:1. Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry goście wykonują rzut wolny z około 20. metrów. Świetnym, technicznym strzałem popisuje się zawodnik gości, który nie daje Walaskowi żadnych szans na obronę - 3:2. W doliczonym czasie gry zawodnik gości zagrywa ręką we własnym polu karnym, jednak sędzia nie dyktuje jedenastki. Chwilę później groźna akcja LKS. W ostatniej minucie Młot ponownie wykłada piłkę Biłosowi, niestety tym razem bramka okazuje się zbyt mała...

Wynik 3:2 na inaugurację cieszy; gra szczególnie w drugiej połowie tez mogła się podobać. Oby tak dalej...
Na koniec słowo o frekwencji kibiców; na początku mecz oglądało około 70 osób, jednak liczba ta stale rosła i pod koniec pierwszej połowy wynosiła już ok.250-300 osób.