statystyki szczegółowe

Aktualności

Podsumowanie II kolejki

• autor: terrorym, 2009-08-24 01:08
– Budzik zadzwonił dopiero w przerwie. Pierwszą połowę moi chłopcy przespali i dlatego po 45 minutach przegrywali 0:3 – tłumaczy Tadeusz Stoń, opiekun Amatora Leopoldów Rososz. Jego podopieczni wczoraj ulegli Tajfunowi Ostrów Lubelski 2:4, a ich katem okazał się Kamil Filipowski, który zdobył trzy gole.

Od pierwszego gwizdka sędziego większą ochotę do gry przejawiali piłkarze gospodarzy. W 18 min Marek Dzięcioł posłał ostrą centrę w pole karne Amatora. Obrońcy gości niechlujnie wybili futbolówkę na 25 m, gdzie do piłki dopadł Mateusz Kapitan i pokonał wysuniętego Grzegorza Walaska. W 30 min swój koncert rozpoczął Kamil Filipowski, który po ładnej indywidualnej akcji podwyższył wynik spotkania. Kiedy tuż przed przerwą Filipowski zdobył trzecią bramkę dla Tajfuna, wydawało się, że zwycięstwo gospodarzy jest już niezagrożone.

Po przerwie goście zaczęli jednak szybciej operować piłką. W 50 min z rzutu wolnego dobrze przymierzył Rafał Biłos, a w 70 min kontaktową bramkę zdobył Paweł Młot. W końcówce piłkarze Amatora jeszcze walczyli o remis, ale tuż przed końcowym gwizdkiem nadzieję odebrał im Filipowski. – Sędziowanie było tendencyjne. W 48 min zostałem wyrzucony na trybuny za to, że kulturalnie spytałem się arbitra bocznego czy nie widział zagrania ręką – tłumaczy Tadeusz Stoń. – Amator nie umie przegrywać. Trójka sędziowska spisywała się bez zarzutu – ripostuje Jacek Oleszczuk, opiekun gospodarzy.

Tajfun Ostrów Lubelski – Amator Leopoldów Rososz 4:2 (3:0)
Bramki: Kapitan (18), K. Filipowski (30, 45, 90) – Biłos (50), Młot (70).
Tajfun: Jęksa – Sawicki, Onyszko, Gański, A. Walkiewicz, Kapitan, Matczuk, Połetko, Dzięcioł, K. Filipowski, Skorupa.
Amator: G. Walasek – D. Walasek, Nowaczyk, Staniak (46 Habowski), Pawlak, Rzemiszewski (46 Gawryołek), W. Stoń, Młot, L. Lipiec, Biłos, Kaszak (46 Kardas).
Żółte kartki: Gański, Połetko, A. Walkiewicz, Dzięcioł, Skorupa – Pawlak, D. Walasek. Sędziował: Paterek. Widzów: 50.

Sławin Lublin – Unia Wilkołaz 5:0 (2:0)
Bramki: Chojnacki (11, 33, 65), Sewiło (83), Bartnik (90).
Sławin: Harbuz – Hołysz, Arent, Szaloń, Bojanowski (80 Stachurski), Chudziak, Mirosław, Rolnik (83 Czerwiński), Kiełbowicz, Chojnacki (87 Bartnik), Czapliński (59 Sewiło).
Unia: Leziak – Waryszak, Jeżewski, Łysakowski, K. Chmielik (72 Przybycień), Daniel, Marzec (62 Rachwał), P. Michalski, Mierzwa, Ściegienny, Stec (46 Tęsny).
Żółta kartka: K. Chmielik. Widzów: 200.

Polesie Kock – Wierzchowiska 1:2 (1;0)
Bramki: A. Sobolewski (14) – Dryja (75, 90)
Polesie: Maj – Bednarczyk, Lato, A. Sobolewski, P. Witek, Zarychta (60 Kosmala), P. Sobolewski (62 Misiarz), Walasek, Magier (60 Nogal), Bujek, Augustynowicz.
Wierzchowska: Wróbel – Stępniewski, Dryja, Kołodziej, Wronka, Nastulak, Dybała, Kamiński (58 Krzak, 86 Popławski), Madura, P. Rodak (46 M. Motyl).
Żółte kartki: Lato, Maj, Bujek – Wronka. Czerwona kartka: Bednarczyk (90+2 za obrażenie sędziego). Sędziował: Olucha. Widzów: 150.

MKS Ryki – Wieniawa Lublin 2:1 (0:0)
Bramki: Krogulec (75), Madej (90) – Baran (71).
Ryki: Szlendak – Jóżwik, Kozdrój, Leonarcik, Walasek, Krogulec, Kepka, Prządka, Gransztof, Chachuła (75 Madej), Sikora (88 Czopek).
Wieniawa: Zdunek – Stróżak, Dadej, Prus, Denis, Gogół (80 Burdyn), Baran, Bondarenko, Wójcik, Bielak, Urban (70 Raczkowski).
Żółta kartka: Stróżak. Sędziował: Podlecki. Widzów: 300.

Piaskovia – Czarni Dęblin 0:1 (0:0)
Bramka: Kołdej (58 z karnego).
Piaskovia: Gwardyński – Niedzielski, Kochalski, Olender, Baryga, Bloch (65 Pasierbik), Kazior (57 Kołodziejczyk), M. Szklarz, T. Szklarz (72 Skorek), Duda, Korona.
Czarni: Kępka – Krekora, Stolarek, Osojca (46 Wiśniosz), Burek, Walendziak, Wilczyński, Kołdej, Stachurski (46 Zjawiony), Belka (46 Kleszczyński), Szostak (90 Radzikowski).
Żółte kartki: Kochalski – Kołdej, Kleszczyński, Walendziak. Sędziował: Małyszek. Widzów: 200.

Opolanin – Orły Kazimierz 2:1 (1:0)
Bramki: Kozak (30, 55 z karnego) – Berliński (70 z karnego).
Opolanin: Jakubczyk – Furdal, Górniak, Sokołowski, Niedźwiadek, Iwaniak, Saja, Kozak, Dajos (70 Chruściel), Kania (89 Górski), Sak (87 Sawicki).
Orły: Guzek – Zjawiony (46 M. Matyjaszek), Chojak, R. Banaszek, Skowyra, Kamola, Olszak, Pięta (80 Kowalik), Grykałowski, Berliński, P. Ziomka (55 Marcinkowski).
Żółte kartki: Chruściel, Jakubczyk – Zjawiony, Banaszek, Chojak, Kowalik. Sędziował: Walczyński. Widzów: 300.

KS Góra Puławska – Tur Milejów 2:2 (1:0)
Bramki: Czekaj (40, 84) – Pietraś (55), Ł. Gołąb (68).
Góra Puławska: Jedut – Wójcik, Migdal, Wolski, Cieślak, Kowalik (70 Kamola), Cybula, Jasik (77 Lewtak), Chabros (57 Skomra), Banaś (61 Kajdan), Czekaj.
Tur: Bakiera – Krasny, K. Roczon, Walicki, Wróbel (46 Zielony), S. Gołąb, Ł. Gołąb, Turski (75 Kozak), Franczak (85 Słomka), Czubacki (70 Idzik), Pietraś.
Żółte kartki: Migdal, Lewtak. Sędziował: Pastusiak. Widzów: 70.

GKS Gościeradów – Motor II Lublin1:4 (0:2)
Bramki: Kwietniewski (58) – Jeż (3), Lenart (40, 74), Kiedrzynek (60 z karnego).
Gościeradów: Bochen (46 Ł. Stępień) – Kwiatek, Rybak, Gołąb, Rabaniuk, Kwietniewski, Zaręba (46 Hreszczyk), Spryszak, Gałkowski, Stępień, Kapica (76 Cebula).
Motor II: Oszust – Kusyk, Chmura, Lenart, Kowalski, Kalinowski, Stępień, Zaręba, Kociołek, Jeż (46 Kiedrzynek), Stalęga.
Żółte kartki: Gołąb, Rybak – Zaręba, Lenart. Sędziował: Krawczyk. Widzów: 250.

źródło: dziennikwschodni.pl