Aktualności

Mecz z Polesiem okiem kibica...

• autor: marcin96, 2009-09-06 22:34
Zapraszamy na relację z meczu okiem kibica:
Około 200 sympatyków piłki nożnej przybyło w ten słoneczny dzień na boisko w samym centrum Rososzy. Mecz zaczął się z niewielkim opóźnieniem (drużyna z Kocka czekała na swojego bramkarza). W pierwszej jedenastce Amatora znaleźli się: Ł.Żmuda - S.Habowski, M.Walasek, A.Nowaczyk, S.Kosiorek - L.Lipiec, W.Stoń, P.Młot, P.Gawryołek - K.Kardas, R.Biłos. Pierwsze minuty to poznawanie przeciwników, często niecelne podania. Polesie upatrzyło swoja szanse w stałych fragmentach gry. Goście z prawej i lewej strony mierzyli na bramkę Żmudy. Golkiperowi naszej drużyny udawało się przez dłuższy czas utrzymać  czyste konto, niestety po wykonaniu autu przez Polesie nasz bramkarz musiał wyciągnąć piłkę z bramki. A wszystko przez nieupilnowanego zawodnika gości, który lekkim strzałem wpakował piłkę do siatki. W pierwszej połowie warto również odnotować dosyć przypadkową akcję Amatora, w której Kamil Kardas będąc sam na sam z bramkarzem gości musiał uznać jego wyższość.

W przerwie meczu większość kibiców stwierdzała, że jeżeli chcemy wygrać to musimy poprawić celność podań i bardziej sie skoncentrować. Trener postanowił że na druga połowę nie wyjdą już K.Kardas i P.Gawryołek, ich miejsce zajęli A.Napora i L.Rzemiszewski. Po jednej z pierwszych akcji Polesia sędzia musiał wskazać na jedenasty metr. Nasz bramkarz lekko się spóźnił w polu karnym i zamiast w piłkę "wjechał" w zawodnika drużyny przeciwnej. Zawodnik z Kocka pewnie wykorzystał rzut karny nie dając naszemu golkiperowi żadnych szans. Gdy około 60 minuty do zmiany szykował się Ł.Staniak kibice zaczęli zgadywać za kogo miał by wejść. Wybrańcem tym okazał się R.Biłos. Chyba żaden sympatyk Amatora by tego nie przewidział. No to mieliśmy teraz parę napastników która niezbyt wiele biega. Kilka minut później A.Napora popisał się piękną asysta. Piłka z rzutu wolnego powędrowała wprost na głowę L.Lipca. Nie było mowy żeby tego nie wykorzystał. Strzeliliśmy kontaktowa bramkę, która wciąż dawała nam nadzieje na lepszy rezultat. Kolejna zmiana w drużynie Amatora to również zaskoczenie, za S.Kosiorka wszedł obrońca D.Walasek. Przypominam ze przegrywamy 1:2! 10 minut przed końcem wszyscy sympatycy gospodarzy wstrzymali oddech, gdy na murawę padł Paweł Młot. Doszło do tego kiedy bramkarz Polesia wychodząc do piłki górnej wyskoczył z kolanem do przodu przy czym staranował wałczącego o piłkę Pawła. Niestety zawodnik Amatora nie mógł dalej kontynuować meczu. Został zniesiony na noszach a następnie odwieziony karetką do szpitala. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia! Nagana za to zachowanie należy sie tak bramkarzowi gości jak i sędziemu prowadzącemu to spotkanie. Wszystkie zmiany zostały już przeprowadzone wiec mecz kończyliśmy w 10. Do końca zawodnicy Amatora bardziej myśleli już o kontuzji Młota niż o meczu. Szkoda przegranego meczu ale jeszcze bardziej straty jednego z najlepszych zawodników.

PS mam nadzieje ze pod tym tekstem nie będzie żadnych wyzwisk i niekulturalnych komentarzy. Trochę kultury.