Poważna kontuzja Pawła Młota, w czwartek wyrok w sprawie...

• autor: terrorym, 2009-09-16 22:59
Poważna kontuzja Pawła Młota, w czwartek wyrok w sprawie Leszka MajaDobiegała 75 minuta meczu pomiędzy Amatorem Leopoldów-Rososz i Polesiem Kock, kiedy jeden z zawodników gospodarzy posłał prostopadłą piłkę w pole karne przyjezdnych.
W narożniku pola karnego do futbolówki wyskoczyli bramkarz Polesia Leszek Maj i napastnik Amatora Paweł Młot. Po chwili na murawie zwijał się z bólu zawodnik miejscowych, który, zdaniem arbitra, faulował golkipera rywali.

Jednak Wydział Dyscypliny LZPN do czasu wyjaśnienia sprawy zawiesił Leszka Maja.

– Maj wyskoczył z wysuniętym kolanem i staranował naszego piłkarza – tłumaczy Dariusz Szczygielski, prezes Amatora.

– Świeciło słońce, które lekko mnie oślepiało. Ruszyłem do piłki z okrzykiem "moja” i złapałem ją, a dopiero później wpadł na mnie Młot. Współczuję mu, ale nie widzę w tym swojej winy – tłumaczy bramkarz.

Młot po tym zdarzeniu został odwieziony do szpitala w Rykach, gdzie przeszedł dwie operacje. – Lekarz postanowił nie wybudzać go ze śpiączki aż do wtorku. Paweł ma złamanie żebra, pękniętą śledzionę, stłuczone nerki oraz sporo krwiaków – wyjaśnia prezes.

Ze względu na poważne skutki zdarzenia Wydział Dyscypliny postanowił zawiesić golkipera Polesia. – Zrobiono to tylko na podstawie zeznań jednej strony. Nie rozumiem, dlaczego nie próbowano mnie wysłuchać – żali się Maj.

– Boję się, aby z Leszka nie zrobiono kozła ofiarnego. Ostatnio w naszym województwie było dużo brutalnych zagrań, więc LZPN może chcieć kogoś ukarać dla przykładu – dodaje Leon Filipek, kierownik Polesia.

– Trzeba tępić brutalne zagrania na stadionach, dlatego uważam, że w tym wypadku wyrok powinien być surowy – odpowiada Szczygielski.

W Lubelskim Związku Piłki Nożnej nikt jednak nie przesądza sprawy.

– W czwartek wysłuchamy obu stron. Piłkarz Polesia wcale nie musi być zawieszony – stwierdził Stanisław Sachajko, sekretarz LZPN.

– Cały czas dowiaduję się o stan zdrowia Pawła. Jak tylko poczuję się lepiej, to na pewno z nim się skontaktuję. Jeżeli będzie musiał zakończyć karierę, będzie to dużą stratą dla Amatora – powiedział smutnym głosem Maj.

autor: ~kir 2009-09-17 23:36:05

avatar to  może ktoś obiektywnie napisze jak było naprawdę przecież to,że Paweł odniósł tak poważne obrażenia ,wcale nie musi oznaczać,że to była wina tego bramkarza.Ile prawdy w tym ,że sędzia uznał zdarzenie za faul na bramkarzu.POZDROWIENIA I ŻYCZENIA SZYBKIEGO POWROTU DO ZDROWIA DLA PAWŁA MŁOTA.

autor: ~kir 2009-09-17 23:48:58

avatar I jeszcze jedno na podstawie jakiego paragrafu związek zawiesza w takiej sytuacji zawodnika drużyny A w rozgrywkach.Przeanalizowałem regulamin rozgrywek i nic na ten temat nie znalazłem.Może ktoś lepiej zorientowany wyjaśni.

autor: ~kibic 2009-09-19 12:33:11

avatar bramkarz kocka to debil i osioł!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! powinien juz nigdy nie grać w piłke!!!!!!!!!!!!!!!!!!

autor: ~- 2009-09-19 17:53:27

avatar naprawdę to było tak bramkarz załapał piłkę Paweł młot chciał ja zgarnąć i wpadł na bramkarza tory miał już piłkę w rekach. tez dziwie sie temu dlaczego go zawiesili

autor: ~... 2009-09-19 19:08:15

avatar powinien byc karny dla amatora! teraz są takioe przepisy ze bramkarz nawet w piątce nie może wyskoczyć z kolanami! dlaczego sędziowie nie znają przpisów...!!!???