statystyki szczegółowe

Aktualności

Kolejne zwycięstwo

• autor: kibic, 2010-06-04 09:42

W kolejnym meczu lubelskiej okręgówki Amator pokonał Tura Milejów 3:0. Spotkanie to odbyło się w Krzywdzie.

Mecz pomiędzy Amatorem a Turem pokazał jaki sens ma rozgrywanie meczów w środku tygodnia. Drużyna gości przyjechała w liczbie 11 zawodników, jakby tego było mało to na bramce musiał stanąć zawodnik z pola. Mecz rozpoczął się po godzinie 16:30, przy lekkich opadach deszczu. Początek nie był fascynujący, obie drużyny zaliczyły sporo strat piłki przez niedokładne podania. Na szczęście to Amator wyszedł na prowadzenie po strzale Michała Walaska w 10 minucie. Od tego momentu zawodnicy Tura byli stroną dominującą. Goście dłużej utrzymywali się przy piłce, jednak nie potrafili strzelić gola, ich uderzenia były niecelne lub trafiały w ręce bramkarza. "Gospodarze" także starali się poprawić bilans bramkowy jednak do przerwy wynik nie uległ już zmianie. Przed drugą połową trener dokonał dwóch zmian i trochę "poprzestawiał" zawodników, w efekcie gra zespołu z Rososzy wyglądała nieco lepiej.

Zawodnicy z Milejowa nadal lepiej operowali piłką, jednak to Amator stwarzał groźne sytuacje. Obraz gry zmienił się po drugim golu, którego zdobył Jawa z rzutu wolnego. Goście jakby utracili wiarę w osiągnięcie korzystnego rezultatu. Ostatecznie stracili też swojego bramkarza, który obejrzał dwie żółte kartki za rozmowy z sędzią. Wynik ustalił Leszek Rzemiszewski wbijając piłkę do bramki z 5 metrów. Warto podkreślić, że wejście w drugiej połowie Wojtka Kryczki wniosło spore ożywienie w ofensywie Amatora. Szkoda tylko, że grał tak krótko. Ostatecznie Amator zdobywa 3 gole nie tracąc żadnego i przywozi do Rososzy kolejne punkty.