statystyki szczegółowe

Aktualności

Do przerwy 2:0...

• autor: kibic, 2010-06-21 21:35

Po pierwszych 45. minutach meczu Góra Puławska - Amator 2:0 dla gospodarzy. W drugiej połowie sytuacja się odwróciła, ponieważ to goście zdobywali bramki, a konkretnie 3 razy Leszek Lipiec. Wynik meczu 3:2 dla Amatora.

Po przegranym meczu z Piaskovią, Amatorowi przyszło się zmierzyć z Górą Puławską. Mecz zaplanowany na godzinę 17. rozpoczął się punktualnie przy ciągłych opadach deszczu. Początek spotkania należał do zespołu z Rososzy, który jednak nie potrafił zdobyć gola. Po kilkunastu minutach gospodarze coraz odważniej konstruowali swoje ataki i częściej utrzymywali się przy piłce. W konsekwencji to gospodarze jako pierwsi zdobyli gola po efektownym uderzeniu tzw. szczupakiem. Kilka minut później pada drugi gol dla Góry i miejscowym kibicom wydawało się że jest już po meczu. Komentarze: "Nie za późno?" okazały się przedwczesne. Szanse na zmianę rezultatu miały obie drużyny jednak wynik nie uległ zmianie. W przerwie trener zmienił ustawienie zespołu i można powiedzieć, że to był strzał w "10". Już 5 minut po przerwie Amator doprowadził do remisu. Pierwsza bramka padła z rzutu wolnego z około 20 metrów, natomiast przy drugiej gościom dopisało szczęście. Po strzale Jawy piłka odbiła się od poprzeczki, a następnie od ręki interweniującego bramkarza i wpadła do siatki. Początek drugiej połowy został zdominowany przez zawodników Amatora. Gospodarze mieli trudności z odzyskaniem piłki i nie stwarzali akcji podbramkowych. Z biegiem czasu mecz się wyrównał, gracze Góry Puławskiej starali się zagrozić bramce K.Lipca, natomiast Amator wyprowadzał kontry. Po raz kolejny sędzia (liniowy) dołożył swoje trzy grosze i co najmniej dwukrotnie pokazał kontrowersyjną pozycję spaloną zawodnika z Rososzy. W 90. minucie Leszek Lipiec skompletował klasycznego hat-tricka. Najpierw okiwał obrońcę w polu karnym a następnie przymierzył w samo okienko. Kolejne trzy punkty przyjeżdżają do Rososzy. Tym samym Amator zapewnił sobie 12. lokatę w tabeli.

W następną niedzielę ostatnia kolejka - mecz derbowy z MKS Ryki.