statystyki szczegółowe

Aktualności

Relacja meczu z Gościeradowem

• autor: kibic, 2011-05-16 13:27

"Niespodzianki w Rososzy nie było. Amator rozbił przyjezdnych zaczynając swój  koncert goli już w 6 minucie." Takie marzycielskie zdanie napisałem  przy  zapowiedzi  meczu Amatora z Gościeradowem .

Niestety, nie tylko ja, ale również wszyscy kibice Amatora zostali pozbawieni wszelkich złudzeń w 60. minucie meczu. Wtedy to zawodnik gości strzałem z 30 metrów zapewnił swojej drużynie komplet punktów.
Początek spotkania wyglądał bardzo dziwnie. Przez kilka minut Amator utrzymywał się przy piłce jednak nie potrafił wyjść z własnej połowy. Z upływem minut, mecz robił się bardziej interesujący. Próby zdobycia goli przez obie drużyny kończyły się niepowodzeniem. Tradycyjnie "Łoker" jako specjalista od marnowania tzw. "setek" popisał się swoją zaletą aż dwukrotnie. Ze strony gości największe zagrożenie pod bramką K.Lipca stwarzał zawodnik z numerem 11, który kilka razy pokazał, że wie o co chodzi w piłce nożnej "wkręcając w ziemię" naszych obrońców. Optymizmem i szansą na oderwanie się od ligowego "spodu" powiało w 33. minucie kiedy Wojtek Stoń dokładnie przymierzył w prawy górny róg bramki gości i zrobiło się 1:0. Niestety radość trwała pięć minut. Do piłki, która niby miała wyjść za boisko zdążył dobiegnąć ambitnie grający jeden z zawodników gości, dokładnie dośrodkował, a  wyrównującego gola ładnym strzałem w krótki róg zdobył przez nikogo nie pilnowany gościeradowski napastnik. Wynik do przerwy nie uległ już zmianie. Wszyscy kibice Amatora liczyli, że w przerwie zawodnicy i trener wyciągną odpowiednie wnioski i druga odsłona będzie wielką radością. No i owszem była, tylko z tą różnicą, że cieszyli się goście, a miejscowi..., no właśnie, co zrobili miejscowi? Przeszli obok meczu. Na trybunach można było usłyszeć: "Jak można wygrać mecz z jednym Łokerem albo z jednym Biłosem z przodu?", "Żeby wygrać mecz trzeba atakować, a nie bronić się!" No cóż, punkty pojechały do Gościeradowa. Nam została po raz kolejny nadzieja na to, że w następnym meczu będzie lepiej i zdobędziemy trzy punkty.
Zakończę również cytatem z zapowiedzi:
"Czy tak będzie? Tego nikt nie wie ale z całą pewnością jest to możliwe. Wszystko jest w nogach i głowach zawodników oraz decyzjach trenera".